Nuty zapachowe świecy JAŚMIN I KARMEL:
Nuta głowy: drzewo cytrynowe, różowy pieprz, czerwone jabłko
Nuta serca: jaśmin, konwalia, gardenia
Nuta bazy: białe piżmo, bursztyn, słodka wanilia, karmel
Jak czytać nuty zapachowe?
Każda kompozycja zapachowa składa się z piramidy zawierającej zwykle trzy wonie: nutę głowy, serca i głębi. Poszczególne składniki kompozycji zapachowej stają się wyczuwalne, gdy zapach z upływem czasu rozwija się i wybrzmiewa. Jedne są mniej, inne bardziej intensywne i przenikają się wzajemnie. Podział ten funkcjonuje także przy wyborze świec, perfum, dyfuzorów zapachowych, czy zapachów kosmetyków.
Nuta głowy – ma największe znaczenie przy wyborze zapachu. Jest wyczuwalny od razu po otworzeniu produktu. Nutę głowy charakteryzuje duża intensywność, jednak dosyć szybko się ulatnia. Szacuje się, że w zależności od jakości kompozycji wyczuwalny jest do około pół godziny od pierwszego zetknięcia z produktem. Później można rozpoznać go w tle, jednak na prowadzenie wysuwa się już kolejna woń: nuta serca.
Nuta serca – znajduje się pomiędzy nutą głowy i nutą głębi – spaja je i sprawia, że kompozycja zapachowa staje się wyrazista. Zazwyczaj towarzyszy nam od 2 do 4 godzin po pierwszym kontakcie. Ma funkcję podtrzymującą i decyduje o ogólnym charakterze kompozycji.
Nuta głębi – często nazywana też bazą, ponieważ jest podstawą kompozycji perfumeryjnych. Chociaż jej woń nie jest na tyle intensywna, aby nagle uderzyć nas mocą, występuje w tle, jednocześnie podtrzymując pozostałe akordy i nadając im charakteru.
Więcej o tym, jak czytać zapachy dowiesz się TUTAJ.
Świeca sojowa wymaga specjalnego zatroszczenia. Koniecznie sprawdź naszą zakładkę INSTRUKCJA PALENIA ŚWIECY przed jej pierwszym zapaleniem. Dzięki temu będziesz mógł dłużej cieszyć się produktem.