Dlaczego właśnie Szklany Składzik? 0
Dlaczego właśnie Szklany Składzik?

Szklany Składzik to miejsce w którym znajdziecie tylko naturalne, ekologiczne kosmetyki. Są one wytwarzane ręcznie, w małych partiach ze starannie dobranych składników pochodzenia naturalnego. Co to oznacza? Że w kosmetykach tych nie znajdziecie chemii, tzn. sztucznych kompozycji zapachowych, konserwantów, polepszaczy. Znajdziecie natomiast naturalne oleje, masła, cukier, sól, mielone ziarna kawy, czy olejki eteryczne odpowiedzialne za piękny zapach kosmetyku. Przy każdym produkcie w Składziku znajdziecie skład i opis działania poszczególnych surowców, tak abyście wiedzieli na czym stoicie i nie dali się już więcej naciągnąć na ‘naturalne’ , ‘eko’ kosmetyki z bogatym (długim), ale niekoniecznie odżywczym składem. Tutaj ma być prosto i bez owijania w bawełnę- przecież nie każdy musi być chemikiem, żeby móc stwierdzić, czy dany kosmetyk jest dla niego odpowiedni. Możecie mi też po prostu zaufać i wybrać swój ulubiony produkt, bo w tym sklepie nie ma miejsca na syntetyczne i sztuczne składniki. Każdy kosmetyk jest godny wypróbowania! :)  

Nasze kosmetyki pochodzą z polskich manufaktur, w których są produkowane z pasją i oddaniem, bez kompromisów co do składu produktów i najwyższej jakości składników. Mali producenci koncentrują się na jakości i skuteczności wytwarzanych przez siebie kosmetyków, dzięki czemu możemy być pewni, że cena jaką płacimy za kosmetyk jest uzasadniona, ponieważ do jego produkcji zostały użyte produkty naturalne najwyższej jakości. W produktach drogeryjnych płacimy często za marketing i markę, a składniki stanowią tylko ułamek tej ceny. Wszyscy nasi dostawcy urzekli mnie swoją życzliwością, zapałem i sercem jakie wkładają w wyrabianie kosmetyków. Mogę was zapewnić, że angażują się w to, co robią na 1000%. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o naszych wspaniałych manufakturach zapraszam do zakładki ‘Producenci’.

Chciałabym wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie, który sprawia, że nasz sklep jest wyjątkowy. Otóż wszystkie opakowania (z wyjątkiem kul do kąpieli i mydeł) są szklane. Szkło jest materiałem chemicznie obojętnym, co sprawia, że nie wchodzi w interakcję z aktywnymi składnikami produktu. Chroni też zawartość przed promieniowaniem słonecznym, światłem jarzeniowym i nagrzaniem. Szkło jest bardziej przyjazne dla środowiska, rozkładając się nie wydziela trujących substancji. Warto też zaznaczyć, że w Polsce recykling szkła stoi na dużo wyższym poziomie niż recykling plastiku. Więcej zalet szklanych opakowań znajdziecie na blogu. Kupując więc kosmetyki w szklanych opakowaniach w naszym sklepie nie tylko pomagamy sobie, zapewniając naszej skórze najlepsze, naturalne kosmetyki, ale także pomagamy naszej Planecie. Mam nadzieję, że w przyszłości uda się nam wypracować wraz z dostawcami sprawnie działający system, który będzie umożliwiał zwracanie szklanych opakowań, lub powtórne ich wypełnianie kosmetykami w zamian za rabaty. A już teraz możecie przyczynić się do ratowania naszej Planety poprzez segregowanie odpadów i recykling (nie tylko szkła), lub ponowne wykorzystanie opakowań w zgodzie z założeniami ideologii Zero Waste.

Coraz więcej osób decyduje się na pielęgnację kosmetykami naturalnymi. Kosmetyki ekologiczne nie potrzebują sztabu marketingowców i wielkich reklam na billboardach. One bronią się same- jakością surowców, prostym składem, niepowtarzalnością. Jeżeli więc jesteście w gronie osób, które chcą brać z natury to co najlepsze, wspierać małych, polskich producentów i przyczyniać się do ochrony naszej Planety to idealnie trafiliście! Ale nie polegajcie tylko na moim słowie- wypróbujcie kosmetyki naturalne na własnej skórze i sami przekonajcie się o ich wspaniałych właściwościach pielęgnacyjnych :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl