Dlaczego warto używać kosmetyków naturalnych? 0
Dlaczego warto używać kosmetyków naturalnych?

Naturalne kosmetyki - czy warto? 


Stosowanie kosmetyków naturalnych zyskuje coraz większą popularność. Wynika to z rozwoju świadomości i potrzeb ludzi, którzy pragną zadbać o swoje zdrowie. Określenie „naturalne” kojarzy nam się z czymś dobrym, ale czy słusznie? Odpowiedź znajdziesz w artykule poniżej, z którego dowiesz się:

  1. Czym są kosmetyki naturalne?
  2. Czemu warto stosować kosmetyki naturalne?
  3. Dlaczego kosmetyki naturalne są droższe?
  4. Gdzie kupić dobrej jakości kosmetyki naturalne?

 

Czym są kosmetyki naturalne?

Nazywane często zamiennie jako kosmetyki organiczne lub ekologiczne (co nie zawsze jest poprawne), stworzone są na bazie substancji naturalnych. Zalicza się do nich substancje roślinne i surowce mineralne. Składnikami aktywnymi kosmetyków naturalnych są oleje, ekstrakty roślinne i elementy roślin.  Sposób ich pozyskiwania jest ściśle określony i odbywa się głównie metodą fizyczną. Wbrew pozorom w kosmetykach naturalnych znaleźć się mogą także składniki zwierzęce (np. miód, mleko) pod warunkiem, że proces produkcji będzie przyjazny dla zwierząt. W kosmetykach naturalnych nie powinny znajdować się substancje syntetyczne. Powinny za to charakteryzować się prostym składem i skutecznością działania.

 

Czemu warto stosować kosmetyki naturalne?

Wszystko co bliższe naturze, dobrze wpływa na nasze zdrowie i tak samo jest w przypadku kosmetyków naturalnych. Szczególne korzyści z ich stosowania mogą odczuć osoby zmagające się z podrażnieniami, suchością lub nadwrażliwością skóry. Jeżeli masz tłustą skórę z tendencją trądzikową zastanów się, czy nie warto zmienić stosowane do tej pory preparaty kosmetyczne. Przewaga kosmetyków naturalnych nad kosmetykami konwencjonalnymi wynika z braku substancji chemicznych, sztucznych, a wręcz w wielu przypadkach szkodliwych. Kosmetyki naturalne nie zawierają chemii. Zawierają natomiast bezpieczne składniki i łagodne substancje. Sięgając po kosmetyki naturalne wybierasz podwójną korzyść troszcząc się o siebie i środowisko.

 

Dlaczego kosmetyki naturalne są droższe?

Cena kosmetyków naturalnych wydaje się być wyższa niż sklepowych, ale czy na pewno? Faktycznie, jeśli porównać do siebie dwie ceny wniosek będzie prosty - kosmetyki naturalne są droższe. Trzeba jednak zastanowić się, z czego to wynika i czy nie kryje się za tym głębszy sens? Po pierwsze, wyższa cena wynika z jakości stosowanych surowców. Surowce wykorzystywane do produkcji kosmetyków naturalnych są lepszej jakości, starannie dobierane. Niezależnie od branży „wysoka jakość” często idzie w parze z wyższą cena. Poza surowcami znaczenie ma metoda ich pozyskiwania (metody fizyczne). Lepsza jakość kosmetyków naturalnych, to również większa wydajność produktu. Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego przykładowo 30 ml naturalnego kosmetyku jest droższe niż 300 ml „sklepowego kosmetyku”? Gdyby wziąć pod lupę działanie kosmetyków, które przepełnione są chemią, do kosztu zakupu należałoby doliczyć dodatkowe wydatki. Jakie? Na dermatologa, kosmetyczkę, odczuwany stres i stratę czasu związane z poszukiwaniem przyczyn Twoich problemów skórnych. Słabej jakości kosmetyki nie tylko nie pomogą Ci uzyskać pożądanego efektu jak np. nawilżenie skóry, ale przyniosą odwrotny skutek. Producenci kosmetyków nagminnie stosują chwyty marketingowe, wymyślając nazwy lub opisy kosmetyków wprowadzające Cię w błąd. Nazywanie kosmetyku nawilżającym lub naturalnym tylko dlatego, że zawiera zaledwie kilka % danego składniku i całą resztę szkodliwych związków na początku składu jest dużym błędem. Błędem, który popełniany jest z premedytacją. Ty z kolei sięgasz nieświadomie po kolejny "kosmetyk", który zamiast odżywiać Twoje ciało, szkodzi mu.

 

Gdzie kupić dobrej jakości kosmetyki naturalne?

Jest na polskim rynku grono producentów, którzy wytwarzają naturalne kosmetyki z pasją. Pracują z dbałością o każdy szczegół i z zachowaniem najwyższych standardów. Tworzą produkty z myślą o korzyściach, które są w stanie zapewnić Twojemu ciału. Doskonale rozumieją potrzeby kogoś, kto oczekuje „czegoś więcej” od kosmetyku. Jeśli zastanawiasz się, kim są Ci super bohaterowie sprawdź ich historię w jednym z naszych artykułów - nasi producenci, a produktów szukaj na naszej stronie.

Być może stosujesz już kosmetyki naturalne? Napisz do nas i podziel się swoimi odczuciami 📧 Wyślij wiadomość.   

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl